Označenie nástupca je v tomto prípade doslovné: Todor Todorov vlani vystriedal M. Jankoviča na čele Allianzu. Vo firme však nie je žiadnym nováčikom, čo nakoniec potvrdzuje aj fakt, že mu cenu dali jeho konkurenti z ostatných poisťovní.

Pred dvadsiatimi rokmi začínal v ešte vtedy štátnej Slovenskej poisťovni ako vrchný riaditeľ pre ekonomiku. Postupne sa dostal do najvyššieho vedenia poisťovne. Predtým, než prevzal opraty, bol dlhodobo finančným riaditeľom Allianzu.

Poisťovákom roka sa stal Todor Todorov

S touto pozíciou si ho konkurenti aj najviac spájajú, keď naňho príde reč. Po M. Jankovičovi je už druhým riaditeľom poisťovne so slovenským pôvodom: pôvodne Allianz na vedúce miesta dosadzovala nemeckých manažérov.

Po Manuelovi Bauerovi, ktorý mal na starosť spojenie Allianzu s čerstvo sprivatizovanou Slovenskou poisťovňou, nastúpil Torsten Leue. Po ňom dali nemeckí akcionári dôveru dlhoročným slovenským manažérom, ktorí v slovenskom Allianzi vyrástli. T. Todorov ich počas svojho dvadsaťročného pôsobenia vo firme zažil všetkých.

Za T. Todorovom skončili ďalší predstavitelia najväčších poisťovní na Slovensku. A obaja sú so svojimi koncernmi spojení už dve dekády. Na druhom mieste je Roman Juráš z Generali. Po zlúčení Generali, ktorú pomáhal zakladať s Českou poisťovňou-Slovensko, odišiel na niekoľko rokov do Rakúska pracovať pre KPMG. Keď sa vrátil, prevzal vedenie celého gigantu, pod ktorého krídla sa vlani zaradili i Genertel a Európska cestovná poisťovňa.

Na treťom mieste medzi poisťovákmi skončil Martin Žáček, ktorý je popri slovenskej Uniqe aj riaditeľom českej dcéry rakúskeho koncernu. Opäť patrí medzi celoživotných poisťovákov: v koncerne Uniqa pracuje vyše 20 rokov, od roku 1994. Riaditeľom českej Uniqy sa stal pred ôsmimi rokmi, v tej slovenskej prevzal vedenie predvlani.