Pri hypotéke je preto potrebné takéto poistenie vinkulovať v prospech banky. To znamená, že prípadné poistné plnenie dostane banka, respektíve banka by musela súhlasiť s tým, že ho poisťovňa môže vyplatiť poškodenému.

Napriek tomu, že toto poistenie chráni banku, aby neprišla o peniaze, ktoré požičala na kúpu nehnuteľnosti, je dobré si dať na výbere tohto poistenia záležať. Ak by totiž vyplatené poistné plnenie nestačilo na úhradu dlžnej sumy voči banke, musí zvyšok zaplatiť klient. To znamená, že toto poistenie chráni aj dlžníka.

V rebríčku Poistenie nehnuteľnosti roka 2019 obhájila prvé miesto Allianz – Slovenská poisťovňa. Tá dominovala vo všetkých hodnotených kategóriách. Len v prípade pomeru ceny a výkonu získala od porotcov rovnaký počet bodov ako AXA, ktorá obsadila celkovo druhú priečku. Na treťom mieste skončila poisťovňa Generali, kde porota ocenila predovšetkým komplexnosť produktu a likvidáciu. Prvá trojka tak zostala v porovnaní s minulým rokom nezmenená.

Poisťovne, ktoré sa pravidelne umiestňujú na čele rebríčka, sa tu držia aj vďaka inováciám. S produktmi, ktoré ponúkali v minulosti, by pravdepodobne dnes už nebodovali. V minulosti napríklad neboli štandardne kryté škody na skle či škody, ktoré spôsobila spodná voda. Rovnako sa zvyčajne nepoisťoval ani nepriamy úder blesku, respektíve si bolo treba tieto riziká dopoistiť.

Nebezpečné podpoistenie

Finanční poradcovia preto odporúčajú vždy po piatich

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa