Storná v cestovných kanceláriách pribúdajú na dennej báze, zahraniční turisti nevedia, čo ich po príchode k nám čaká. Jednodňové výlety do Tatier alebo hlavného mesta nehrozia. Povinná karanténa pre nezaočkovaných musí trvať minimálne päť dní zo vzácneho oddychového času. A toto si nikto do svojho dovolenkového itinerára nezaradí. 

Pred Bratislavou stoja turistické lode, pretože turisti nedokážu spĺňať rýchlo sa meniace pravidlá. Je to vraj hanba pre Slovensko a na dovolenkovej atraktivite nám to rozhodne nepridá.

Turisti v Bratislave
Neprehliadnite

Zahraniční turisti reagujú na opatrenia. Prehodnocujú, či strávia dovolenku na Slovensku

Hoci Európska únia stanovila jednotné pravidlá a digitálny certifikát má poskytnúť štandardizované údaje o osobe, ktorá do členského štátu Únie prichádza alebo z neho odchádza, my sme sa rozhodli pre vlastné a komplikované. To, že sa nám dovolenka z pádnych dôvodov posúva na koniec leta, je už teraz jasné. Alebo aspoň tým, ktorí sa z vypočítavosti alebo pre gastronomickú roztopaš zvanú ligne na žaru rozhodli zaradiť do zoznamu čakateľov na Johnson & Johnson, aby mali celú tortúru čím skôr za sebou.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa