Kľukatú cestu prvej triedy smerom do Trenčianskych Teplíc lemuje úzka a zarastená jednokoľajnica. V letnej sezóne počas víkendov, sviatkov a vybraných dní po nej premáva električka. Cestujúcich dovezie priamo do centra kúpeľného mestečka. Uprostred pracovného týždňa však trať zíva prázdnotou. Do mesta dorazíme ešte pred obedom a úzka ulica nás zavedie pred hotel Pax, ktorý je súčasťou komplexu ubytovacích zariadení a liečebných domov miestnych kúpeľov.

TREND: PENZIÓN MORAVICA
Neprehliadnite

Pandémia zrazila hotelierov na kolená. Hostia sa stále boja nákazy

Pomohli zdravotné poisťovne

Vlani sa v ich kúpeľných hoteloch ubytovalo viac ako 24-tisíc hostí a celkový kúpeľný pobyt absolvovalo takmer 28-tisíc klientov. Tento rok im však hlavnú sezónu, ktorá sa začína v marci, narušila pandémia. Od hostí nie sú pritom závislé len kúpele, ale aj fungovanie celého mesta. V centre sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní. Miestni podnikatelia by bez kúpeľných hostí dlho neprežili. Podľa ruchu na malom námestí sa však už život v meste vracia do normálu.

Brány kúpeľov sa oficiálne zatvorili s posledným odchádzajúcim klientom ešte v polovici marca. Hostia, ktorým pobyt hradí zdravotná poisťovňa, odchádzali s tým, že budú pokračovať v procedúrach, až keď sa zlepší situácia. Keďže kúpele sú zdravotnícke zariadenie, počas pandémie sa na nich vzťahoval aj núdzový stav a v prípade potreby museli byť k dispozícii ministerstvu zdravotníctva. Tak ako v iných prevádzkach, aj kúpele využili karanténu na menšie opravy a rekonštrukciu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa