Marcová konferencia GDC v San Franciscu túto víziu sčasti pretavila do reality. Nová služba sa volá Stadia, hráči si k nej budú môcť kúpiť aj gamepad a systém funguje na báze cloudových centier Googlu, z ktorých si streamujete hru do televízora, počítača alebo do tabletu.


Základom bude konektivita. Na full HD treba pripojenie s kapacitou 25 megabitov za sekundu, na 4K dokonca 30 megabitov. Otázna je latencia pre rýchle hry. Okrem ponuky hier bude hráčov zaujímať aj model financovania. Predplatné či jednotková cena za hru? Detaily si Google necháva na leto, no do konca roka by chcel službu spustiť.


Apple ide inou, konvenčnejšou cestou. V rámci platformy Arcade bude za mesačný poplatok ponúkať balík hier bez reklám a mikrotransakcií. Vďaka jednej cene by sa mohli hráči dostať k 100 až 150 hrám, azda aj nejakým mobilným exkluzivitám. Mobilní hráči štandardnú cenu za hru odmietajú platiť, ale mesačný poplatok v podobnej výške za desiatky hier by ich možno presvedčil. Arcade má štartovať na jeseň. Apple pritom nemusí toľko investovať do infraštruktúry, môže sa viac zamerať na obsah.


Súboj o top konzolu


Japonci nadobro prevzali štafetu v predajnosti konzol aktuálnej generácie. Vlaňajšok ukázal, ako sa PlayStation 4 a jej vyzývateľ Nintendo Switch na najväčších trhoch predháňali o pozíciu bestsellera. Niektoré mesiace a v niektorých teritóriách vyhráva Sony, inde má zasa navrch Nintendo.


Celkovo sa vlani predalo 18 miliónov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa