„Uvidíte, nebude ani vedieť, že ste na lodi. Je taká veľká, že na nej necítiť žiadne otrasy,“ neochvejne presviedčal pol roka pred cestou. Nemal pravdu. Keď sme sa prvú noc v pravidelných intervaloch striedali na toalete a malou izbou sa ozýval buchot zásuviek a všetkých neupevnených častí, nebolo nám všetko jedno. A nielen nám. V okolí výťahov či spoločenských priestorov ste mohli nájsť dôkazy, že rozbúrené more je veľký pán. Väčší ako loď. „Prečo sme do toho išli?“ pýtal som sa manželky a mal som pocit, že nastal koniec sveta.

Plavba loďou Karibikom? Občas je to gýč, občas ideálna dovolenka

Loď Majesty of the Seas v prístave Key West Zdroj: Tomáš Vašuta

Ale vráťme sa na začiatok. Aj v našom prípade platila predstava, že plavba na luxusnej výletnej lodi v Karibiku patrí medzi atrakcie, ktoré si môžu dovoliť len vyvolení. Veľký omyl. Stačí sa pozrieť na oficiálne stránky prevádzkovateľov týchto plavieb.

Cena za päťdňový pobyt sa bežne začína na sume okolo 350 dolárov za osobu. Aj tu však platí, že tá môže byť vyššia, ale aj nižšia. Predaj sa riadi podobným systémom ako predaj leteniek. Závisí od času nákupu či stupňa obsadenosti. V tomto prípade si výslednú cenu môžete korigovať výberom atraktívnejšej či menej príťažlivejšej izby. Inak povedané, najlacnejšie sú izby bez okien, ktorých je na lodi absolútna prevaha. Takú sme mali objednanú aj my.

Plavba loďou Karibikom? Občas je to gýč, občas ideálna dovolenka

Pohľad na ostrov v správe majiteľa lode Zdroj: Tomáš Vašuta

Mesto na vode

Zábery na prospektoch sú jedna vec, realita druhá. Po otvorení dverí na kajute nás prekvapila 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa