My sa preto vyberieme na sever. Asi takto sme rozmýšľali pri plánovaní našej cesty po Bali. Z letiska v Denpasare sme si to zamierili do mestečka Lovina, ktoré je skoro priamo oproti nemu – len na druhej strane ostrova. Podľa mapy 82 km a 2,5 hodiny cesty. Po deväťhodinovom lete z Kataru nie veľmi príjemné, ale nič hrozné. Teda aspoň sme si mysleli.

Keďže sme si však pred odletom nestihli včas zabezpečiť dopravu z letiska a dva dni dopredu sa už nedalo, prvá výzva bola nájsť taxík, ktorý nás odvezie do Loviny. Za cenu, ktorú sme mali zistenú, že by mala preprava približne stáť.

Prvý taxikár nám ponúkol cenu dvojnásobnú, ale s asi tretím sme sa dohodli. Akurát sa ukázalo, že cesta trvá nie 2,5 hodiny, ale štyri a človek si pripadá ako v dobrodružnom filme. V divokej balijskej premávke do nás najprv niekto zboku narazil a nasledovala polhodinová hádka medzi šoférmi, kto je na vine. Potom nás zastavila policajná kontrola a nasledovalo ďalšie polhodinové handrkovanie sa.

Ako zlatý klinec nám po troch hodinách jazdy začali dymiť pneumatiky... Ukázalo sa, že náš šofér nemá práve veľa skúseností s jazdou z kopca po serpentínach, kadiaľ časť cesty viedla. Scéna ako z filmu – dymiace auto uprostred džungle, pri ňom bezradný šofér a skupinka gestikulujúcich domácich v tradičnom oblečení a dve rovnako bezradné turistky. Už sme sa videli, ako nás do cieľa cesty vezú na mopedoch...

Našťastie nám povedali, že sme už len päť kilometrov od Loviny, ale aj tie sme išli kvôli prehriatym pneumatikám skoro hodinu. Šofér sa nám asi stokrát ospravedlnil, a keď sme konečne dorazili na miesto, neviem, kto bol šťastnejší, či my alebo on...

Pekné Bali a za pár stoviek? To nemusí byť fikcia

Zdroj: Jarmila Horváthová

Sliepky na pláži

Nakoniec sa severné

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa