Stovka najbohatších Čechov a Slovákov vlastní majetok v rekordnej hodnote 71 miliárd eur. Po vlaňajšom miernom poklese, ktorý spôsobil ekonomický vplyv pandémie koronavírusu, rozmnožila biznisová elita svoj majetok o viac ako jedenásť miliárd eur.

Raketový rast jej bohatstva sa opiera nielen o tohtoročné oživenie domácich, ale aj svetovej ekonomiky.

5. miesto: Patrik Tkáč - 3,4 miliardy eur

Slovenský finančník tento rok konsolidoval svoje spoločné podnikateľské a investičné projekty s Danielom Křetínskym do novovytvoreného holdingu J&T Capital Partners.

Holding získal od P. Tkáča do vlastníctva okrem iného 44-percentný podiel v spoločnosti Energetický a priemyslový holding, ktorá združuje investície v energetike. Pod J&T Capital Partners spadajú či budú spadať podiely, ktoré boli doteraz v Tkáčovom vlastníctve, napríklad vo fonde Vesa Equity Investment, EP Global Commerce či Czech Media Invest.

Skupina bude aj vlastníkom 44 percentného podielu v Sparte Praha. V tomto roku kúpili P. Tkáč a D. Křetínský 40 percent v spoločnosti Fast, ktorá prevádzkuje Planeo Elektro, investovali do holandskej pošty PostNL a zarobili na akciách britského Royal Mail.

P. Tkáč si otvoril začiatkom novembra potraviny s exkluzívnou vínotékou. Je veľký zberateľ vín.

Patrik Tkáč
  • Vek: 48 rokov.
  • Oblasť: Energetika, financie, obchod, reality, investície.
  • Zdroj majetku: EPH, EP Global Commerce, Vesa Equity Investment.

Viac v Trend Prime