Obyvatelia hovoria, že potraviny v Devíne chýbali takmer päť rokov. Starostka mestskej časti Ľubica Kolková priznala, že je to určite dlhšie.

„Mali sme tu dve menšie predajne, boli súkromné. Jedna v garáži a druhá v domovej prístavbe. Nevydržali však dlho," spomína na obdobie spred približne štyroch rokov. Preto je pre mnohých vyslobodením, že na pár krokov od domu vyrástla predajňa, ktorá ponúka oveľa viac, než si bežný občas dokázal predstaviť.

V bratislavskej mestskej časti Devín otvoril podnikateľ Patrik Tkáč nový koncept lokálnych potravín s vlastnou vinotékou s ponukou viac ako 1500 druhov vína s názvom Od Našich. Na snímke podnikateľ Patrik Tkáč.
Neprehliadnite

Patrik Tkáč: Potraviny sú skvelým miestom na testovanie robota

Potraviny s pokročilými technológiami, kaviarňou, vinárňou, vlastnou kváskovou pekárňou nazýva ich majiteľ „laboratóriom na pokročilé technológie". Všetko dobré, čo odskúšajú a napokon sa aj ujme, sa budú podľa slov P. Tkáča pokúšať aplikovať do partnerských predajní.

Populáciu mestskej časti tvoria prevažne mladí ľudia, starších obyvateľov nad 60 rokov je približne jedna tretina. Aj takých sme streli v utorok na nákupe v Od našich. Pri otázke, či sa im ceny potravín nezdajú vysoké, odpovedal starší pán s úsmevom: „Nie. Všetko dražie, sme na to zvyknutí." 

Potraviny Od našich v Devíne, majiteľ Patrik Tkáč
Neprehliadnite

Top udalosti v retaili: Tkáč otvára potraviny pre Devínčanov. Kuriérov je ako šafránu

 

Pozrite si fotografie na ďalších stránkach: