komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

„Máme tu na Slovensku bandu novinárov a idiotských politikov, ktorí ho zoštvali. To, čo mu robili na základe klamstiev a výmyslov, je absolútne neprijateľné. Verím, že s týmto fenoménom klamstiev, výmyslov, novinárskych konšpirácií a idiotských politikov sa raz na Slovensku vysporiadame,“ povedal o nebohom Paškovi predseda Smeru-SD vo svojej kondolencii.

Tak sa pozrime na to, kto a ako ho „zoštval“, či sa to dialo na základe „klamstiev a výmyslov“ a ako sa voči bývalému funkcionárovi strany správal jeho predseda.

Nespochybniteľným faktom je, že za CT prístroj, ktorý si česká nemocnica obstarala za necelých 600-tisíc eur, mala piešťanská nemocnica zaplatiť takmer 1,6 milióna eur. Tento fakt uznal aj vtedajší premiér Fico, lebo donútil k odchodu ministerku zdravotníctva i celú správnu radu nemocnice.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Rovnako nespochybniteľným faktom je, že nemocnica prístroj nekupovala od výrobcu, ale od sprostredkovateľa (spoločnosti Medical Group SK, a.s.), ktorej pôvodným majiteľom bol aj P. Paška. Ten nikdy vierohodne nepreukázal, že sa svojich majetkových podielov vo firme zbavil. Tlak médií a verejnosti určite prispel k tomu, že napokon aj P. Paška z funkcie predsedu parlamentu rezignoval. Všetko, čo sa stalo potom, mu už urobili jeho vlastní.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa