Mnohé firmy ešte nemajú na čele ani druhú generáciu majiteľov. Tekeľovcom z Liptova sa do biznisu s plastovými dielcami pre autá a elektrospotrebiče darí zapracovať aj vnukov a vnučky zakladateľa Drahoslava Tekeľa. Vďaka tomu, že krátko po novembrovej revolúcii sa mu ani vo vyššom veku nelenilo naštartovať novú životnú etapu.

V roku 1993 založil D. Tekeľ s bohatými skúsenosťami z bývalého socialistického strojárstva firmu Esox už ako 62-ročný dôchodca. Od začiatku do toho išiel spolu s 27-ročným synom Tiborom. V podnikaní skĺbili mladú dravosť s kontaktmi a skúsenosťami staršieho matadora. V Esoxe sa neskôr stretlo celé Drahoslavovo potomstvo, keď do čela firmy prišli pracovať aj obe jeho dcéry Ivica Multáňová i Drahoslava Trégerová.

Dnes takmer 90-ročný Drahoslav už vo firme nepracuje. Jeho deti však do rodinného podniku postupne vťahujú či zaúčajú viacero z jeho siedmich vnúčat.

Rozbeh popri infarkte

Aj keď pôvodne to po zmene režimu na podnikanie u D. Tekeľa vôbec nevyzeralo. Z postu vedúceho nástrojárne na výrobu nástrojov na ohýbanie plechov v liptovskohrádockej Tesle odišiel v roku 1991 do predčasného dôchodku.

Stále však kreslil strižné

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa