Oni by to pravdepodobne nejako zbabrali, ale bežný používateľ smartfónu si s nimi poradí. Často aj bez jedinej skrutky a za menší peniaz.

Pridali sa Apple i Google

Technika pre domácu bezpečnosť zažíva posledné roky boom. Začala to prvá IP kamera od švédskej firmy Axis, ktorá už dáta vedela posielať cez internet. Ale naozajstný rozkvet sa začal po rozšírení smartfónov a neskôr start-upov ako napríklad Nest Labs. Presnejšie povedané, pomohli rozbehnúť pojem smart domácnosť ich učiacim sa termostatom.

Pár smart drobností pre pokoj duše

Fibaro Zdroj: Fibaro

Už po štyroch rokoch od vzniku si mohli dovoliť odkúpiť ďalší start-up Dropcam za viac ako pol miliardy dolárov a tým portfólio svojich výrobkov rozšírili aj o smart domácu bezpečnostnú kameru. Peniaze neboli problém. Pár mesiacov pred touto akvizíciou totiž Nest Labs kúpil Google za 3,2 miliardy dolárov. Ale ponechal im voľnosť a dodnes vystupujú stále pod svojou značkou Nest.

Neboli jediní v tejto oblasti, ale podarilo sa im stať sa akýmsi symbolom trendu chytrých domácností, ktorých neodlúčiteľnou súčasťou je aj smart kamera či senzory. Postupne tak pridávali do svojej ponuky detektory dymu, nové generácie interiérových aj exteriérových kamier, zvonček s kamerou, smart zámku a nedávno aj celý bezpečnostný systém. Všetko bez nutnosti stavebných zásahov, založené na cloude a mobilnej aplikácii.

Pozor na aplikáciu

Mimochodom, pri výbere zariadení tohto typu je mobilná aplikácia viac ako dôležitá. Nie iba z pohľadu jej kvality, stability či prehľadnosti. Ale aj toho, aké zariadenia dokáže ovládať. Máme už osobne overené, že je len málo otravnejších vecí, ako mať štyri rôzne aplikácie, každú pre iné zariadenie. Ideálne to je mať všetko pod jednou strechou. Dá sa to docieliť dvoma spôsobmi.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa