Čísla nakazených dosahujú nové rekordy, svetové prvenstvo opäť patrí Slovensku. Zatiaľ čo zvyšok kontinentu uvažuje o nasadení zbraní najťažšieho kalibru, karpatské politické elity sa ledva prebrali z kovidovej letargie.

Takmer dvojročný stav neustále sa meniacich grafov a pribúdajúcich ľudských katastrof ich nepriviedol k žiadnemu ponaučeniu. Počet voľných miest na pľúcnej ventilácii zodpovedá počtu príčetných verejných činiteľov. Vláda sa síce hrá na zodpovednú, ale kombinácia všadeprítomného pátosu a fantazmagórií z nej urobili len ďalšiu nedôveryhodnú autoritu. Netreba pritom zabúdať ani na opozíciu, ktorá sa lapila príležitosti a prakticky znemožnila rozumné protiepidemické úsilie.

Pohoršovať sa nad nepríčetnosťou opozície a vajatavosťou vlády však krajinu nikam neprivedie. Hoci je miera ich participácie v boji proti pandémii významným faktorom, poslanci a ministri nebudú stáť v radoch na vakcínu a trpezlivo znášať ďalšie obmedzenia a lockdowny. Očkovanie im istili heroické zábery pred televíznymi kamerami, zaručené platy a diéty im zasa garantujú pokojný spánok bez obáv z možného poklesu príjmov.

matovic, olano, ilustracia
Neprehliadnite

Všetko najlepšie, OĽaNO! Chyba v matrixe oslávila desať rokov

Rešpekt k občanovi

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa