Obyvateľov menšej obce v noci zobudili sirény záchranných zložiek. Starší dvojpodlažný dom v susedstve zachvátil požiar. Rodinný dom bol poistený a nikto v ňom nebýval už niekoľko rokov. Keď oheň uhasili, vyšetrovateľ pri požiari nezistil cudzie zavinenie. Poisťovňa majiteľovi za škodu vyplatila zhruba 90-tisíc eur. O pár rokov neskôr sa prípadom začala zaoberať polícia.

Neprehliadnite

Na podvody používajú aj kaskadérov. Poistky sú kvôli tomu drahšie a prísnejšie

Zistilo sa, že ide o poisťovací podvod a požiar niekto založil úmyselne. Prípad ako z filmu sa stal aj na Slovensku. „Preukázalo sa, že majiteľ domu sa dohodol s kamarátmi a poistený dom si dal podpáliť, aby získal peniaze na splatenie dlhov z hazardných hier. V trestnom konaní teraz požadujeme vrátenie vyplatenej sumy,“ prezrádza vo výročnej správe vedúci skupiny špeciálnych činností v Allianz – Slovenskej poisťovni Vojtech Kosík.

Nepoctivci a likvidátori

Pandémia koronavírusu ekonomicky zasiahla aj poisťovne. Výpadky príjmov u klientov môžu zapríčiniť viac stornovaných zmlúv a kríza sa pravdepodobne v budúcnosti premietne do cien poistiek. Finančné domy sa pripravujú aj na to, že podvodníci môžu zneužiť sťažené podmienky likvidátorov pri kontrole poistných udalostí alebo ekonomické ťažkosti poistených firiem.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa