Obyvateľov menšej obce v noci zobudili sirény záchranných zložiek. Starší dvojpodlažný dom v susedstve zachvátil požiar. Rodinný dom bol poistený a nikto v ňom nebýval už niekoľko rokov. Keď oheň uhasili, vyšetrovateľ pri požiari nezistil cudzie zavinenie. Poisťovňa majiteľovi za škodu vyplatila zhruba 90-tisíc eur. O pár rokov neskôr sa prípadom začala zaoberať polícia.

Neprehliadnite

Na podvody používajú aj kaskadérov. Poistky sú kvôli tomu drahšie a prísnejšie

Zistilo sa, že ide o poisťovací podvod a požiar niekto založil úmyselne. Prípad ako z filmu sa stal aj na Slovensku. „Preukázalo sa, že majiteľ domu sa dohodol s kamarátmi a poistený dom si dal podpáliť, aby získal peniaze na splatenie dlhov z hazardných hier. V trestnom konaní teraz požadujeme vrátenie vyplatenej sumy,“ prezrádza vo výročnej správe vedúci skupiny špeciálnych činností v Allianz – Slovenskej poisťovni Vojtech Kosík.

Nepoctivci a likvidátori

Pandémia koronavírusu ekonomicky zasiahla aj poisťovne. Výpadky príjmov u klientov môžu zapríčiniť viac stornovaných zmlúv a kríza sa pravdepodobne v budúcnosti premietne do cien poistiek. Finančné domy sa pripravujú aj na to, že podvodníci môžu zneužiť sťažené podmienky likvidátorov pri kontrole poistných udalostí alebo ekonomické ťažkosti poistených firiem.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa