Od začiatku si povedali, že po príchode syna do firmy bude samotné spracovanie dreva iba na ňom. A otec si nechá pod palcom nákup suroviny. Strategické rozhodnutia, akými sú nové investície, prijímajú spolu, no inak majú kompetencie presne podelené.

Otec Štefan hovorí, že práve aj vďaka tomu sa im v podnikaní darí. V Drevope, zameranom na nábytkárske dielce, a v druhej firme Fraxicom, ktorá vyrába násady na domáce i záhradné nástroje, dnes zamestnávajú 160 ľudí. Celkové tržby oboch firiem z Dlhého nad Cirochou neďaleko Sniny siahajú k siedmim miliónom eur. Patria tak k väčším drevárskym podnikom východného Slovenska.

Dobré dánske poučenia

Otca Štefana na striktné podelenie právomocí vo firme inšpiroval odberateľ z Dánska, ktorý mal dlhšie vo firme potomkov. „Poradil mi, že nikdy nemáme robiť so synom vo firme to isté, lebo to vyvolá hádky a tie sa potom prenesú aj do bežného rodinného života,“ spomína Štefan.

Syn Juraj musel byť v rodinnom podniku samostatný hneď potom, čo doň nastúpil – dva dni po promócii. Otec s mamou vtedy odišli na dovolenku, no firma musela bežať ďalej. „Ikea sa vtedy ozvala s novým dopytom 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa