Za oboma biznismi stojí rodina Kadlecovcov z Holíča na čele s manželmi Jánom a Annou a ich troma synmi, ktorí sa postupne pridali k podnikaniu. V zálohe je ešte najmladší syn Michal, ktorý študuje na gymnáziu. Portfólio rodinnej firmy Oil JPM, ktorá zamestnáva viac ako 60 ľudí, je pritom oveľa širšie. Okrem čerpacích staníc a pivovaru zahŕňa aj vlastné vinárstvo, farmu, reštauráciu, pálenicu či nájomné byty. Výraznú majoritu tržieb pritom generujú práve čerpačky.

Prvé podnikateľské kroky

História spoločnosti siaha do roku 1996, keď sa jej zakladateľ Ján Kadlec rozhodol opustiť štátny podnik Výstavba uhoľných a lignitových baní, kde pracoval ako geodet. K čerpacej stanici ho priviedla viac-menej náhoda. „Dostala sa mi raz do rúk kniha s normami pre čerpacie stanice a zaujalo ma to. Na konci Holíča sme mali časť pozemku, ku ktorému som ešte nejaké dokúpil, a z vlastných peňazí som dal spracovať projektovú dokumentáciu na čerpaciu stanicu,“ spomína J. Kadlec.

Po pol druha roku už pripravoval otvorenie druhej „čerpačky“ pri Skalici, keď dostal od spoločnosti Esso ponuku na jej prevádzkovanie formou franšízy na obdobie desať rokov. Medzitým však 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa