Pružnejší

Po vlaňajšom vyjednávaní s centrálnou bankou aj ministerstvom financií sa lízingovkám podarilo presadiť zmenu v zákone o spotrebiteľských úveroch. Ako hovorí šéf najväčšej lízingovej firmy ČSOB Leasingu Richard Daubner, od tohto roka už môžu poskytovať klientom produkty s alternatívnym spôsobom ich ukončenia a jednotliví hráči teraz túto možnosť postupne zapracúvajú do svojich ponúk.

Pri zmluvách s rozdielnym koncom môžu klienti už počas bežného splácania platiť nižšie splátky podobne ako pri operatívnom lízingu. Pretože sú znížené o zostatkovú hodnotu vozidla predpokladanú pri ukončení zmluvy. Na konci sa budú môcť rozhodnúť, či si chcú motorové vozidlo nechať, alebo nie. Ak ho budú chcieť, zaplatia zostatkovú cenu v podobe poslednej splátky (naraz alebo v splátkach). Môžu sa tiež rozhodnúť, že auto vrátia ako pri operatívnom lízingu a vyberú si nové.

Podľa R. Daubnera tento produkt nielenže dá klientom viac voľnosti, slobody a práv na výber. „Môžu platiť nižšie splátky, menej sa zaťaží peňaženka spotrebiteľa a znižuje sa jeho úverová zadlženosť,“ hovorí.

V konečnom dôsledku je tak

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa