Technickú stránku štadióna projektoval Matej Guzmický. Osoba s rovnakým menom je zamestnaná v Bödörovej strážnej službe Bonul. Guzmického projekt obsahuje viaceré technické požiadavky, ktoré vyhovujú Bonulu a tiež spriaznenej firme Digisys. Aj tú M. Guzmický v minulosti zastupoval.

Podobné kritériá vyhovujúce týmto dodávateľom dávajú do svojich súťažných podmienok štátne firmy a úrady. Výsledkom je, že spoločnoť Bonul vyhráva takmer všetky verejné obstarávania. V prípade futbalového štadióna je však situácia špecifická. Stavia ho súkromný developer – firma NFŠ z portfólia podnikateľa Ivana Kmotríka. Po dokončení však nekomerčnú časť štadióna odkúpi štát. Čo by vysvetľovalo, prečo sú požiadavky na dodávateľov naklonené Bonulu, ako to pri štátnych zákazkách zvykne byť.

Projektant Bonulu

Vzhľadom na spoluprácu so štátom sa súkromný developer štadióna zaviazal vyberať dodávateľov cez verejné obstarávanie. Už dávnejšie si vybral za generálneho dodávateľa spoločnosť Strabag. Zákazka mala hodnotu 45 miliónov eur bez DPH.

Neskôr v separátnom tendri nakupovali technológie za ďalších 11,5 milióna bez DPH – kabeláž, bezpečnostné kamery, protipožiarnu signalizáciu, veľkoplošné obrazovky a podobne.

M. Guzmický tu bol projektantom viacerých technologických celkov. V jeho projekte sa objavujú viaceré špecifikácie, ktoré vyhovujú firmám Bonul a Digisys. Projekt napríklad odporúča, aby 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa