Pandémia vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, nielenže núti finančných sprostredkovateľov meniť spôsob práce, ale nováčikom značne komplikuje zloženie odbornej skúšky. Sprostredkovatelia by museli prísť na preskúšanie do organizácie, ktorá takéto skúšky zabezpečuje, čo je v rozpore s pokynmi Úradu verejného zdravotníctva SR. To, že skúšku nie je možné vykonať, čiastočne uza-mklo sprostredkovateľský trh.

Na snímke špeciálna svetelná projekcia na budove Národnej banky Slovenska (NBS) s nápisom #SpoluToZvládneme v súvislosti s pandémiou koronavírusu  v Bratislave 23. marca 2020. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

NBS ustupuje, finanční agenti budú skladať testy na diaľku

Národná banka Slovenska (NBS) odborné skúšky finančných sprostredkovateľov v marci dočasne zastavila. V apríli sa však rozhodla zmeniť svoje opatrenie a umožniť preskúšanie cez internet. „NBS zaznamenala zvýšený záujem zo strany trhu, aby pravidlá uvoľnila a umožnila vykonať odbornú skúšku aj dištančnou formou,“ uvádza hovorca centrálnej banky Peter Majer. Banka zapíše mesačne do systému okolo štyristo nových finančných sprostredkovateľov, ktorí musia mať vykonanú odbornú skúšku.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa