Keď jedna z najväčších sietí retailových obchodov v Spojených štátoch Dollar General začiatkom roka avizovala, že to s potrebou očkovania a zaočkovaných pracovníkov myslí vážne, jej akcie ihneď vzrástli takmer o šesť percent. Pre budúcu pracovnú morálku a komfort zákazníkov to bol pozitívny signál.

Dokonca sa rozhodla siahnuť po inej motivácii, keďže svojich pracovníkov nemôže do očkovania podľa žiadneho nariadenia nijako nútiť. Tým, ktorí sa pre vakcináciu proti ochoreniu covid-19 rozhodnú, pridá jednorazovo k platu štvorhodinovú mzdu.

Ruská vakcína - Sputnik V
Neprehliadnite

O vakcinácii vo firmách sa už treba začať rozprávať

Amerika má vlastnú filozofiu

Bol to smelý krok pre spoločnosť, ktorá na americkom trhu prevádzkuje takmer 16-tisíc obchodov a zamestnáva tisícky ľudí. Napriek tomu si to firma môže dovoliť aj z vlastných zdrojov a má to pre ňu veľký ekonomický význam. „Nechceme, aby si naši zamestnanci museli vyberať medzi očkovaním a príchodom do práce, preto pracujeme na odstraňovaní prekážok. A príspevok zamestnancom po absolvovaní kompletného očkovania proti covidu-19 je jedným z krokov,“ uviedla spoločnosť.

Podobne ako v Európskej únii, ani v Spojených štátoch sa v súčasnosti nedá v procese vakcinácie obyvateľstva proti covidu nič urýchliť. Spoločnosti môžu len čakať na fázu, keď ich zamestnanci budú spĺňať podmienky na vakcináciu či už pre svoj vek, alebo pre dôležitosť svojej profesie.

Ruská vakcína - Sputnik V
Zdroj: twitter

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa