Hoci koniec koronakrízy je stále v nedohľadne, vlaňajšok dokázal prekvapiť masívnymi investíciami na slovenskom trhu. Prišli z viacerých oblastí podnikania a mnohé investičné zámery dávali možnosť presvedčiť sa, ako v čase krízy premýšľajú o budúcich podnikateľských príležitostiach investori.

Firmy boli vlani nútené vyťažiť z roka maximum. Jednej z najväčších nových investícií situácia dokonca pomohla naštartovať realizáciu na tunajšom trhu na najbližšie roky. Nemecký automobilový koncern rozhodol o preinvestovaní celkovo zhruba jednej miliardy v bratislavskom podniku Volkswagen Slovakia.

Pohĺad na vżstavbu zŠvodu Jaguar Land Rover v Nitre v Priemyselnom parku Nitra - Sever, Dolnť Hony. Dolnť Hony, 2. september 2017. Foto: SITA/Martin Havran
Neprehliadnite

V časoch pandémie Slovensko láka 64 investorov. Vzniknúť môže 31-tisíc pracovných miest

Napriek tomu, že sa svetový automobilový priemysel dostal do nepriaznivej situácie, našťastie to nenarušilo všetky investičné plány. Tie najobjemnejšie ohlásili automobilky na slovenskom trhu práve v minulom roku. Okrem miliardovej investície v bratislavskom Volkswagene firma začiatkom roka avizovala významnú investíciu vo svojom martinskom výrobnom podniku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa