Citroën rozširuje typom C4 X svoju ponuku v kompaktnom segmente o automobil, ktorý sa radí na jeho vrchol. S dĺžkou 4 600 mm sedan prerastá aj viaceré rodinné kombi, ktoré sú v tejto kategórii tradičnou voľbou ľudí hľadajúcich optimálny pomer vnútorného priestoru, ceny a vonkajších rozmerov.

Základná C4, z ktorej novinka vychádza, meria 2 360 mm a ponúka kapacitu batožinového priestoru na úrovni 380 litrov, C4 X ju objemom 510 litrov výrazne prevyšuje. V neprospech X-ka hrá skutočnosť, že jeho kufor sa otvára spôsobom typickým pre sedany, ponúka teda menší nakladací otvor. Klasická C4 stavila na otváranie v štýle liftbacku, ktorý umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu s nákladom. 

Veľký kufor

Pri prvom zoznámení sa mi však v každom prípade vstup do batožinového priestoru C4 X nezdal zvlášť limitujúci, a keď tento malý nedostatok akceptujete, elegantný sedan sa vám odvďačí v podobe širokého a vysokého priestoru na batožinu.

Medzi blatníky zmestíte aj náklad široký jeden meter. Kufor je navyše osvetlený, pomerne vysoký a disponuje dvojitým dnom. Priehradku pod ním možno v prípade elektrickej verzie ë-C4 X využiť na uskladnenie nabíjacieho kábla.

Pre sedany často nebýva typické prepojenie kabíny a batožinového priestoru, tu však môžete sklopiť operadlá zadných sedadiel a previezť tak aj dlhý náklad. Príjemným bonusom je otvor na lyže umiestnený za centrálnou opierkou.

Pasažieri vzadu môžu rátať s priestorovou ponukou totožnou s menším modelom C4. X-ko však prináša isté benefity – operadlá zadných sedadiel majú väčší sklon, z 25 sa posunuli na 27 stupňov, čo znamená, že cestujúci môžu cestovať v príjemnejšej polohe. C4 X pridáva možnosť vyhrievania zadných sedadiel, pasažierom teda cez zimu ponúkne vyšší komfort.

Pohodlné sedadlá

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa