V súhrne zvládajú slovenskí a českí miliardári pandémiu koronavírusu relatívne dobre. Majetok desiatich najbohatších sa oproti minulému roku zmenšil približne len o 111 miliónov eur, na 28,6 miliardy eur. Najbohatším Slovákom zostáva finančník Patrik Tkáč, ktorého majetok sa medziročne zmenšil o vyše 200 miliónov eur, na 2,98 miliardy eur. Vyplýva to z rebríčka najmajetnejších Slovákov a Čechov, ktorý pravidelne zostavujú TREND a český denník E15.

Kellnerov biznis trpel

Suverénnou jednotkou medzi slovenskými a českými miliardármi zostáva líder skupiny PPF Petr Kellner s majetkom 8,6 miliardy eur. Najbohatší Čech si však oproti minulému roku výrazne pohoršil, keď hodnota jeho majetku klesla o 2,1 miliardy eur. Môže za to prepad hodnoty poskytovateľa spotrebiteľských úverov – skupiny Home Credit, ktorú P. Kellner spoluvlastní a ktorá má aktuálne veľké ťažkosti na čínskom trhu.

Na druhé miesto sa s majetkom v hodnote 3,8 miliardy eur vyšvihol český premiér Andrej Babiš. Vďačí za to dobrým výsledkom konglomerátu Agrofert, ktorý mu spravuje zverenecký fond.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa