MacBook Pro a jeho ekvivalenty so systémom Windows majú pomerne úzku cieľovú skupinu. Na jednej strane sú vysoko výkonné, ale nie až tak ako špecializované pracovné stanice a herné modely. No tie sú zasa omnoho rozmernejšie a štandardne aj drahšie.

Na druhej strane je pre bežného študenta alebo manažéra MacBook Pro a spol. až príliš a ich potenciál pravdepodobne nevyužijú.

Tretia skupina je síce malá, ale tej by mal tento rad sadnúť úplne presne. Väčšinou ide o kreatívcov či umelcov všakovakého zamerania, ktorým záleží aj na mobilite, pretože môžu alebo musia pracovať v pohybe. Od grafikov, fotografov a dizajnérov po programátorov a videotvorcov. Samozrejme, nie je to pravidlo a je to dobrá kúpa aj pre toho, komu záleží na vzhľade.

Nový MacBook Pro za skoro 3-tisíc? Našťastie sú aj iné možnosti

MacBook Pro Touch Bar 13 2018 Zdroj: Apple

Táto trieda laptopov totiž väčšinou patrí aj k tým s najlákavejším dizajnom. Konkrétne sa bavíme o strojoch s približne 13-palcovým displejom s vyšším ako full HD rozlíšením, výkonným procesorom, SSD diskom a dostatkom operačnej pamäte.

Ôsma generácia sa vydarila

Spoločným menovateľom všetkých modelov v tomto výbere je procesor od Intelu ôsmej generácie. Pre bežného, ale možno aj skúsenejšieho používateľa môže byť 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa