Dnes sa už stretneme aj s kúskami, ktoré si dali výzvu pokoriť zaužívané pravidlá o tom, aké tvary by mal notebook mať. Toto je niekoľko laptopov, ktoré by sa dali označiť za rarity. Nejde len o dizajnové výstrelky, ale aj o pridanú funkčnosť. Ako to bolo už v minulosti, často ide o herné notebooky.

Pri tých si výrobcovia môžu dovoliť nepozerať až tak na čo najmenšie rozmery a hráči nebývajú úplne konzervatívni. To však neznamená, že by to neboli aj novinky pre nadšenca technológií alebo pracovné nástroje do kancelárie pre náročnejších.


Keď ide o kompaktnosť


Najprv tu máme výstižného predstaviteľa filozofie, že notebooky sa nemusia držať zaužívaného konceptu a vďaka novým technológiám môžu priniesť nový pohľad na tento segment. Konkrétne hovoríme o flexibilných displejoch, ktoré sú zatiaľ dominantou smartfónov, konkrétnejšie dvoch modelov.

Nové notebookové 
nevšednosti

Zdroj: Lenovo

Na jar ich predstavili Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Praktickosť toho, že sa dajú zohnúť na polovicu, je zatiaľ otázna, uvidí sa po začatí ich predaja. V prípade Huaweia v najbližších mesiacoch, Samsung mal byť na pultoch už od apríla. Musel však opravovať nižšiu odolnosť svojho flexibilného displeja, takže predávať sa má začať niekedy v najbližších týždňoch.


Začiatkom mája Lenovo ukázalo ďalšiu generáciu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa