Projekt Klingerka chystá ďalšie etapy

Keď pred viac ako dekádou padla k zemi bývala fabrika Gumon v Bratislave blízko Košickej ulice, málokto predpokladal, že tento priestor ostane zívať prázdnotou tak dlho. Teraz plán oživenia bývalého industriálneho areálu pokračuje druhou etapou projektu Klingerka.

Developer JTRE nadviaže na aktuálne rozostavanú prvú fázu s bytovou vežou, administratívnou budovou a verejným parkom. Chystá sa rozšíriť bratislavský sky­line za Euroveou a prinesie viac ako 600 bytov a apartmánov. Pribudne tiež administratívna veža, priestory pre obchody, gastro a iné doplnkové služby.

Mestskú štruktúru doplní administratívna veža s  plochou na prenájom takmer 31-tisíc štvorcových metrov. K dispozícii bude viac ako 1 700 parkovacích miest v podzemných garážach, aby sa nenarušila bezbariérová pešia úroveň mesta.

Klingerka svojím charakterom vytvorí podľa developera prirodzené prepojenie medzi vznikajúcim moderným centrom mesta a pokojnou štvrťou historickej Klingerovej kolónie.

Klingerka 2 - detske centrum
Zdroj: JTRE
Klingerka 2 - detske centrum

Výškové drevostavby na Slovensku? Možno vyrastú v projekte Palma

Sú ekologickejšie, rýchlo rastú, ale naše prísne protipožiarne a statické normy bránia ich rozvoju. TREND zisťoval, ako je to s výškovými drevostavbami na Slovensku.

Hoci predseda predstavenstva developerskej firmy Corwin Marián Hlavačka na začiatku júla nemal s výškovými budovami reálny plán, dnes ho už má. Projekt Palma dostáva reálne kontúry.  „Boli by sme radi, ak by sme z dreva mohli v Palme postaviť jednu obytnú a jednu kancelársku budovu. Napriek tomu, že náklady vychádzajú vyššie než pri klasických železobetónových konštrukciách,“ uvádza projektový manažér Corwinu Samuel Csáder.

Developer tvrdí, že chce byť prvý v Česku a na Slovensku, kto prinesie na český a slovenský trh takýto druh stavby. Odborníci na drevostavby pre TREND potvrdili, že na Slovensku zatiaľ naozaj žiadna výšková kancelárska drevostavba neexistuje.

Palma
Zdroj: lars Erik Skrefsrud

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa