Športovanie dostáva v posledných rokoch čoraz väčší mediálny priestor a stal sa z neho aj  akýsi módny trend na sociálnych sieťach. Pre mnohých je šport už životným štýlom, ktorému prispôsobujú takmer všetok svoj voľný čas. Ak sa však pozrieme o pár rokov späť, cvičenie bolo preferované hlavne v podobe behu alebo fitnesu. Dnes sa už na sídliskách čoraz viac vyskytujú workoutové cvičiská, ľudia si našli cestu aj ku skupinovým a k súkromným tréningom s rôznym zameraním. Okrem toho aj šport sa riadi najnovšími trendmi a napríklad popularizácia bojových športov sa preniesla do skupinových tréningov pre ženy. 

Ťažké začiatky 

Počas pandémie došlo k úplnému zatvoreniu športovísk a fitnescentier, pričom obmedzené nebolo len športovanie v interiéri, ale aj športovanie v exteriéri. Ľudia preto začali hľadať rôzne cesty, ako zostať v pohybe. Internet sa zaplnil ponukami tréningov na doma. Vznikli tak akési tri skupiny. Prvá prijala zmenu, ktorú pandémia a s ňou súvisiaci lock-down priniesli a plynulo prešla na online tréningy, pričom na športovanie ľudia využili možnosti v rámci svojich domácností.

Druhá skupina potrebovala viac času na rozhodnutie z dôvodu predsudkov, ktoré im bránili začať. No napokon sa odhodlali a domácemu cvičeniu predsa len dali šancu. Tretia skupina upustila od športovania úplne a nešportovala vôbec. Tí, ktorí teda chceli, zistili, že veľa sa dá pre seba urobiť aj so žiadnym alebo len s minimálnym športovým vybavením. 

Začiatky prechodu do online prostredia neboli jednoduché. Skôr by sa dalo povedať, že boli pomerne náročné a plné pochybností, a to nielen pre cvičiacich, ale aj pre športových trénerov. Bola to však jediná cesta, ako v náročnom období pod vplyvom protipandemických opatrení športovať a zároveň niečo zarobiť. 

Záujem o online tréningy sa však zvyšoval len veľmi pomaly. „Online tréningy si našli svoju cieľovú skupinu. Aj ja sám mám klientov, ktorí sa rozhodli aj po uvoľnení opatrení využívať už len tento druh tréningov, pretože v ňom vidia viac výhod ako nevýhod. Každý si pre seba vyberie to, čo mu najviac vyhovuje,“ tvrdí Martin Seman, skúsený kondičný tréner. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa