Aj jej tvorca Vlado Zlatoš bez okolkov hovorí, že v bežnej kancelárii alebo domácnosti pôsobí ako mimozemšťan. Špecifický dizajn podľa neho plní dôležitý účel. Veľký sedák umožňuje rôzne polohy sedenia (minimálne päť), úzke operadlo zasa masíruje chrbticu a nezavadzia, ak si chcete zakrúžiť rukami. Sedenie za počítačom tak už nemusí byť stereotypné. Vyskúšame. A naozaj, na tej Nesede, ako sa stolička-nestolička V. Zlatoša nazýva, niečo je.

Dva roky vývoja

Príbeh zrodu Nesedy je pomerne známy. A keďže pri ňom ako investor stál Michal Truban z Websupportu, tak aj mimo bežnej start-upovej komunity. Čiže len v skratke. Na úplnom začiatku, v júni 2015, bol blog V. Zlatoša, ktorý sa profesijne venuje poradenstvu v oblasti cvičenia, výživy a životného štýlu. Vďaka svojej úvahe o negatívnych účinkoch dlhodobého sedenia na ľudské telo sa dostal do kontaktu s M. Trubanom. Ten zasa vtedy hľadal niekoho, kto by mu vyrobil stoličku na mieru. Z ich stretnutia vzišiel nápad a podnikateľský zámer, ktorému venovali nasledujúce dva roky vývoja.

Výsledkom je stolička, ktorá umožňuje pohyb priamo za pracovným stolom, a know-how, ktoré môže projekt posunúť ďalej. Pod dizajn Nesedy sa napokon podpísalo štúdio Werkemotion, ktoré sa podieľalo aj na hernom drone start-upu Drone n’ Base či off-roadovom autobuse Torsus Praetorian. No a v lete 2017 putovala Neseda k prvým zákazníkom.

Neseda sa nedá predávať s tým, že je pohodlná – pretože nie je

Čo sa týka výsledkov predaja, Nesedu v prvých

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa