Až v lese

Na predaj upozornilo TREND Občianske združenie Kramáre. Ako hovorí jeho predseda Peter Zálešák, ústav k tomuto kroku pristúpil, aj keď parkovacích miest je v okolí už v súčasnosti málo. „Stále sú tam autá. Ľudia využívajú každý priestor. Parkujú na ceste, na súkromných pozemkoch, parkujú až v lese,“ hovorí.

Podľa kúpnej zmluvy sa nemocnica vzdala dvoch pozemkov s rozlohou 579 štvorcových metrov. Jeden predaný pozemok je podľa ústavu nespevnená svahovitá a zarastená plochá s viac ako päťmetrovým prevýšením. „Keďže zo stavebného hľadiska išlo o problematický svahovitý pozemok, ani sme na ňom neplánovali vybudovať parkovisko. Išlo by o neprimerane náročnú finančnú investíciu,“ dodáva hovorkyňa NOÚ Viktória Vasilenková.

Na hornom cípe pozemku podľa nej parkovali nielen pacienti, ale aj majitelia okolitých rezidencií a najmä zamestnanci firmy, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti.

Firiem je v okolí niekoľko. Medzi nimi aj spoločnosti P. Zálešáka. Ten reaguje, že majú vlastné garáže. Tiež tvrdí, že podľa katastrálnych máp zasahuje pozemok, ktorý ústav predal, aj do oficiálneho asfaltového parkoviska: „Nepredali teda len neoficiálne parkovisko, ako tvrdia, ale aj časť oficiálneho.“ Ústav to popiera.

OZ Kramáre do neoficiálneho parkoviska investovalo desaťtisíc eur počas úprav okolitej komunikácie, hoci to s nemocnicou nemalo zmluvne ošetrené. Šéf NOÚ Jozef Dolinský rozhodol, že pozemky neslúžia a ani nebudú na plnenie úloh ústavu, a predal ich ako prebytočný majetok. Za 99-tisíc eur. NOÚ zdôrazňuje, že ide o vyššiu cenu, ako určili znalci. Jeden ohodnotil pozemky na 98,9 tisíca eur, druhý na 98,5 tisíca eur.

Pozemky predali eseročke Techno Solution, ktorá podľa kúpnej zmluvy ako jediný záujemca 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa