O to dôležitejšie je, že práve hodinár, ktorý má na Slovensku nielen desať hodinárstiev, ale už skoro dve desaťročia rozvíja ako jediný aj vlastnú značku náramkových hodiniek, si vychoval nasledovníkov. Dvoch synov už má vo firme. Tretí sa práve pripravuje na hodinárske štúdiá. Reč je o rodine Františka Prešinského z Veľkého Cetína pri Nitre, ktorý prvé hodinky opravil už pred 43 rokmi.

Hodinárstvo popri bubnovaní

V jednom zo svojich nitrianskych hodinárstiev F. Prešinský rozpráva o tom, že o hodinárstve pôvodne ako mladý chlapec ani neuvažoval. Jeho najväčším koníčkom bola hudobná kapela s kamarátmi, v ktorej hral na bicích. A dokonca si tak neskôr s celou partiou privyrábali na zábavách. „Už za socializmu sme mali z hrania na zábavách taký malý kapitalizmus,“ spomína F. Prešinský.

Dodáva, že popri hudbe sa od základnej školy venoval hodinárstvu. Priviedla ho k nemu mama. Videla v ňom dobré živobytie, a tak ho synovi navrhla. „Mamkin návrh sa mi páčil, lebo popri hudbe ma bavila aj technika. A hodiny sú veru poriadne precízna technika. Nedajú 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa