Apple je výnimka v technologickom svete z viacerých hľadísk. Ide si svojou cestou a navonok sa nestará, ako žije okolitý svet. Má svojskú filozofiu v marketingu a cenotvorbe, ale aj v PR. To mu pomohlo vytvoriť obrovskú bázu až na smrť verných fanúšikov. Rovnako razí unikátnu cestu vo svete smart-fónov. Veď ktorá iná značka by si mohla dovoliť vydať štyri roky starý mobil? iPhone SE druhej generácie však dáva zmysel. Možno aj pre používateľov Android telefónov.

iPhone SE 2020 main
Neprehliadnite

Prekvapenie od Applu. V tichosti predstavil nový a najlacnejší iPhone

Drobec s iným vnútrom

Recenzia iPhone SE druhej generácie alebo tiež iPhone SE 2 či iPhone SE 2020 musí byť trochu iná. Ako vidieť, na prvý pohľad je to iPhone 6, 7 alebo 8. Pretože Apple pri týchto generáciách nijako nemenil dizajn. Vnútri je to trochu iné. A práve tieto rozdiely ho robia hodným akéhosi znovuzrodenia. No a potom je veľmi dôležitou časťou vysvetliť, či vôbec dáva také niečo zmysel, a ak áno, pre koho.

iPhone SE 2 black
Zdroj: Apple

Nový iPhone SE 2 má absolútne rovnaký dizajn ako iPhone 8. S jediným rozoznávacím znakom. Logo nahryznutého jablka nie je v hornej časti, ale v strede. A možno ešte s tým, že predná strana už je čierna pri všetkých farebných kombináciách mobilu. Inak je to kópia 1 : 1. Rovnaké rozmery aj hmotnosť, rovnaká veľkosť aj rozlíšenie displeja a rovnako široký rám okolo neho. To je prvá kritika, ktorú si stihol vyslúžiť. V súčasnosti sa každý snaží mať čo najmenší rám a Apple predstavuje mobil s pár centimetrov širokou bradou a čelom? Pri porovnaní s inými modernými smartfónmi pôsobí naozaj archaicky.

Ako vždy, dizajn je subjektívna záležitosť a mňa osobne nijako nepoburuje. Omnoho viac ako tie najmodernejšie tvary som ocenil dnes prakticky neprekonateľnú pohodlnosť ovládania. Aj pre hrubý rám sa dá pri ovládaní jednou rukou ľahšie palcom dostať na ikony na spodnej hrane. A isto nebudem sám, ktorému chýbalo staré dobré tlačidlo pod displejom. Face ID je super, ale niekedy sa tie odtlačky predsa len hodia viac. Napríklad pri pandémii a nosení rúšok.

Jednoducho nič nové nečakajte, a ak sa vám doteraz páčil alebo hnusil iPhone 7 či 8, bude sa páčiť alebo hnusiť aj SE 2.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa