Politický príbeh Borisa Kollára sa začína výrazne podobať na politický nekrológ jeho predchodcu Andreja Danka. Posledná dobrá ilustrácia je podobnosť v nadobudnutí akademického titulu. Podvodné metódy sa mierne líšili, ale vo výsledku sú obaja úplne rovnakí plagiátori.

Vstup A. Danka do politiky bol impozantný. Rok po voľbách jeho popularita rástla, hovorilo sa o ňom ako o Ficovom nástupcovi. Dnes sa zdá neuveriteľné, že napriek špecifickému rečovému hendikepu sa javil nielen svojim voličom, ale aj mnohým komentátorom ako veľmi talentovaný politik.

Strana Sme rodina skončila v posledných parlamentných voľbách ako tretia najsilnejšia a z tejto pozície neustupuje ani po voľbách. B. Kollár sa podobne ako A. Danko javí ako zdatný a charizmatický politik, ktorý dobre rozumie pravidlám politickej hry. Pochopil, že funkcia predsedu parlamentu a lídra druhej najsilnejšej koaličnej strany mu dáva mandát ovplyvňovať, čo sa mu zachce, a pravidelne zasahovať aj do agendy rezortov, ktoré jeho strane nepatria. Raz sa tak pustí do záchrany Matice slovenskej, inokedy obraňuje riaditeľa RTVS alebo robí hovorcu biznisovým záujmom v Národnom parku Muránska planina. A ostatní mu to ticho tolerujú.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa