Rozpoltenosť, rozporuplnosť alebo nerozhodnosť boli emócie, ktoré sa dostavili po týždni používania Motoroly Edge+. Niečo na nej nadchne, iné je zas frustrujúce. V každom prípade je to jeden z najzaujímavejších smart-fónov tejto sezóny. Z istého uhla pohľadu si naň však rozumný záujemca bude musieť ešte počkať, hoci v predaji je už teraz.

Na Edge+ sa čakalo s veľkým nadšením a prvé úniky ešte viac lákali nielen fanúšikov značky, aby nekupovali Samsungy a iPhony, ale aby počkali. Motorola Edge+ je tu a po týždni používania môžem povedať, že to bola veľmi dobrá skúsenosť. Nie preto, že by to bol dokonalý smartfón. Ale dá sa o ňom hovoriť celé hodiny.

Zakrivenie sa vrátilo

Hlavným znakom Edge+ je zakrivený displej. Preto aj ten názov. Podobne ako konkurenti toto zakrivenie nevyužíva Motorola len kvôli efektu, ale pridáva doplnkové funkcie. Napríklad pri položení na displej sa na hrane zobrazí stav nabíjania batérie alebo prichádzajúci hovor. Pri používaní je zas na hrane virtuálna časť, ktorá funguje ako špeciálne tlačidlo. Podľa nastavení dvojitým poklepaním prepína medzi poslednými spustenými aplikáciami alebo zruší zobrazovanie obsahu na zakrivenej časti displeja.

Virtuálne plocha posunom zobrazí najobľúbenejšie aplikácie, čo je praktické. Celkovo je manipulácia s týmto mobilom príjemná. Technicky má pomer strán 19,5 : 9. Edge+ je príjemne úzky a dobre sa ovláda jednou rukou.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa