Na stole mi pristáli jarné novinky Moto G7 Plus a Xperia 10. Keďže je medzi nimi rozdiel zhruba 50 eur, skúsil som zistiť, či je približne rovnaký rozdiel aj v ich celkovej kvalite, praktickosti. Jednoducho – dobrom pocite z ich používania a tiež ako sú na tom celkovo a či aj tu platí, že nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci.

21 : 9 dáva zmysel

Je to čisto subjektívna záležitosť, ale dizajn smartfónov Sony sa mi páči už roky. Sú elegantné, súmerné a tvrdohlavo si idú svojou cestou. Nepozerajú na to, akým smerom sa vybrali ostatní konkurenti. Napríklad dodnes nemajú v ponuke ani jeden model s výrezom alebo nebodaj dierou v displeji pre prednú kameru.

Nie vždy to robí ten najlepší dojem a napríklad s módou tenkých rámikov sa mohli trochu viac poponáhľať a aj väčšia hrúbka bez automaticky väčšej batérie bola krok vedľa. Akýsi dizajnový reštart v podaní Xperia 1, 10 a 10 Plus s unikátnym pomerom strán displeja 21 : 9 však považujem za dobré rozhodnutie.

Moto 
G7 Plus
 a Sony 
Xperia 10
: Jarný súboj strednej triedy


Zdroj: Sony

Xperia 10 je znova na pohľad príjemná. Úplne súmerná zadná časť je z matného a konečne nešmykľavého plastu, ktorý je na nerozoznanie od kovu. Kovová je kostra, čo je vidieť na spodnej hrane s USB-C konektorom a dvojicou mriežok pre reproduktory. Rámik je veľmi úzky na všetkých stranách až na tú hornú. Výrazné čelo ma najprv trochu rušilo, ale dá sa na to zvyknúť.

Naopak, dosť lezie na nervy, že

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa