Ako hodnotíte, že banka preposlala mestu Košice bankovú zábezpeku?

Považujem to za kriminálnu činnosť. Pretože žiadať 295 miliónov a zastierať to nejakou odpadnutou rímsou je veľmi nekorektné. V žiadosti o záruku mesto navyše uvádza, že žiadosť sa ríms netýka.

Ale na stavbe nedostatky zjavne sú. Ako ste s ňou vy spokojný?

To je otázka skôr na generálneho dodávateľa, teda na Doprastav. Ja myslím, že ten objekt je urobený štandardne. Mesto sa ním donedávna chválilo po celej Európe, dokonca získal aj cenu. Preto sme dnes prekvapení, že sme prišli o 1,2 milióna. Charakterizovať nekvalitu objektu počtom reklamácií je nekorektné.

Prečo na zábezpeku siahli Dúhe?

Lebo v čase, keď sa stavba dokončovala, bol Doprastav v reštrukturalizácii, nebol schopný poskytnúť bankovú záruku, čo bola podmienka zmluvy s mestom. Hrozilo neplnenie zmluvy a neuvoľnenie peňazí z mesta, teda aj neukončenie eurofondového projektu. A my sme chceli, aby sa projekt dokončil, a zaujímali nás aj naše pohľadávky, ktoré sme mali voči Doprastavu. Nebolo by veľmi pohodlné mať veľkú pohľadávku voči firme v reštrukturalizácii. Preto Dúha prijala riešenie, ktoré sa javilo vtedy ako veľmi vhodné pre všetkých zainteresovaných a s korektným partnerom, ako sa vtedy mesto javilo. A vstúpili sme do spravovania reklamácií.

Miroslav Remeta: Som týmito metódami prekvapený

Miroslav Remeta Zdroj: Milan David

Ako hodnotíte samotný projekt?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa