Silnou stránkou modelu EQA je dizajn. Nezatají, že v skutočnosti vychádza zo spaľovacieho typu GLA, no dizajnovo je na úplne inej úrovni. Správna miera futurizmu dotvára dobrý pocit z tohto kompaktného elektromobilu. Predné full LED svetlomety síce nemajú najmodernejšiu techniku trojcípej hviezdy, no svietia výborne.

dacia
Neprehliadnite

Podarená Dacia Logan, tretia generácia je adept pre firemné flotily

Nádherný matný lak je nočná mora pre údržbu, no vyzerá fantasticky a autu pridáva na atraktivite. V porovnaní s GLA má výrazne vylepšený vzhľad zadnej časti, ktorá dostala efektné prepojené svetlá. Takto by mal vyzerať moderný elektromobil!

V interiéri crossoveru experimentuje stuttgartská automobilka menej, ide prakticky o totožnú kabínu s inými kompaktnými vozidlami Mercedesu, či už ide o spomínané GLA, ale napríklad aj triedu A, CLA či GLB.

BMW iX xDrive50.
Neprehliadnite

BMW iX: Úžasný elektromobil, ktorý strieľa stovku za menej ako päť sekúnd

To však vôbec neprekáža, pretože tento kokpit je výnimočne vydarený. Nie najvhodnejšie je použitie lesklých plastov na exponovaných miestach. Tie síce vyzerajú efektne, no len do okamihu, kým sa nezašpinia alebo nezapadnú prachom.

Najlepšie prepočítavanie

Špecifikom elektromobilu sú v prípade infotainmentu MBUX viaceré funkcie zamerané na monitorovanie elektrického pohonu či uľahčenie života majiteľovi. Také prehľadné dáta o spotrebe, aké poskytuje Mercedes, iné automobilky vo svojich autách nezobrazujú.

mercedes
Zdroj: Filip Kadlečík

Máloktorá sa s trojcípou hviezdou môže porovnávať, aj čo sa týka integrácie smart prvkov do navigácie, ako je najmä automatické prepočítavanie trasy s ohľadom na nabíjanie a dostupnosť nabíjacích bodov.

Žiadny elektromobil trasu nevie vypočítať tak spoľahlivo a presvedčivo ako práve Mercedes, vrátane štýlovej triedy EQA.

Malý kufor a príliš veľa hluku

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa