Trieda E nezahŕňa čisto elektrický variant, to je úloha, ktorú v značke plní EQE, ale každá verzia má v tej či onej podobe elektrifikáciu. Nové éčko je o 40 mm dlhšie a takmer o 30 mm širšie ako model, ktorý nahrádza. 

Film za jazdy

Jazda s triedou E je ako návrat domov. Vyššia stredná trieda patrí k Mercedesu rovnako ako Golf k VW. Počas šiestich generácií slúžila množstvu vedúcich oddelení ako firemné vozidlo, zástupu obchodných spoločností ako mobilné pracovisko a tisícom a tisícom rodín. Trieda E je elegantná, pohodlná a spoľahlivá. V tomto smere sa v najnovšom vydaní nič nezmenilo, a predsa je toho vo W 214 veľa nového.

Digitálne prístroje stoja samostatne, prvý raz inštalovaná obrazovka Superscreen kombinuje infotainment v strede s obrazovkou pre spolujazdca vpredu; okrem iného ten si tam môže pozrieť filmy, ktoré vodič nevidí. Vďaka špeciálnej zobrazovacej technológii uvidí film len spolujazdec, a preto si ním môže legálne krátiť cestu.

Ak pravé sedadlo nie je obsadené, displej sa zmení na digitálny obrazový rám. Na ovládanie vozidla slúži systém MBUX, ktorý bol vizuálne a technicky osviežený a rozšírený o množstvo nových funkcií. Videokonferencie z vozidla? Žiadny problém (keď stojí), na to je tu kamera na prístrojovej doske. Chcete si zahrať Angry Birds? Stlačením tlačidla sa z triedy E stane herná konzola. Z reproduktorov nielenže prúdi krištáľovo čistý zvuk, ale teraz ho vizuálne sprevádza aj okolitý svetelný pás. Prenáša sa aj do sedadla, takže basy sú nielen počuteľné, ale aj citeľné.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa