Mercedes-Benz triedy E patrí medzi najlepšie automobily na svete. Ponúka ideálnu kombináciu luxusu, komfortu, priestoru a efektivity. Moderný naftový agregát v kombinácii s elektrickým pohonom navyše vytvárajú unikátny tandem. To je presne prípad plug-in hybridu Mercedes-Benz triedy E s označením 300 de.

Plug-in hybridy sú na vzostupe, no spravidla sa kombinujú s benzínovými agregátmi. Stuttgart sa v tomto smere na konvencie nepozerá. Vďaka tomu má k dispozícii auto, ktoré sa nestratí na diaľnici, ale ani v bezemisnej metropolitnej zóne.

V bežných podmienkach vodič na jedno nabitie s triedou E zvládne prejsť v elektrickom režime niečo viac než 40 kilometrov pokojnou jazdou.

Ak by viac tlačil na plynový pedál, dojazd by klesol na vyše 30 kilometrov. Aj pri použití všetkého dostupného komfortu vrátane vyhrievania sa spotreba elektromotora držala na uzde a v bežných podmienkach sa ustálila okolo hodnoty 21,5 kWh/100 km. To nie je zlé, no skutočne efektívne e-autá bývajú aj o tretinu úspornejšie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa