S neuveriteľnou ľahkosťou dokáže Mercedes-Benz triedy C, v tomto prípade vo verzii All-Terrain, preberať a efektívne využívať technológie, ktoré boli donedávna iba výsadou vlajkovej lode značky. Tento fakt jednoznačne patrí k jeho hlavným výhodám.

Do výbavy testovaného vozidla sa za 75-tisíc eur zmestila „malá trieda S“ takmer so všetkým, čo k tomu patrí. Napríklad predné reflektory disponujú LED technológiou s rozlíšením presahujúcim milión pixelov. Tie technika individuálne ovláda tak, aby predišla neželanému oslepovaniu vodičov v okolitej premávke, no aby zároveň nonstop svietili na cestu najvyšším možným výkonom.

Sofistikované svetlomety sú navyše cenovo dostupné, Mercedes si za ne účtuje 450 eur, čo je aj v porovnaní s konkurenčnými vozidlami mainstreamových značiek skromná suma. Je veľká škoda, že v súčasnej situácii nie sú tieto svetlá v triede C dostupné napriek tomu, že testovacie vozidlo nimi disponovalo. S najväčšou pravdepodobnosťou je to dôsledok krízy polovodičov. Skôr či neskôr sa však určite vrátia do ponuky a nepochybne sa za ne oplatí priplatiť.

Mercedes posunul sci-fi do reality

Technologický koncert pokračuje v kabíne, ktorej sa zatiaľ neľahká situácia v automobilovom priemysle nedotkla. Majiteľ vozidla si v rámci ekosystému Mercedes Me vytvorí profil a do infotainmentu automobilu sa potom môžete prihlasovať len odtlačkom prsta.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa