Elegantné čierne EQV na prvý pohľad každého zaujme pneumatikami, ktoré vyzerajú inak, než je bežné. Špeciálne obutie sa dokáže lepšie vyrovnať s váhou elektrického vanu. Mohlo by sa zdať, že hmotnosť 2,5 tony bez akéhokoľvek zaťaženia je extrémna, no v kontexte súčasnej doby je opak pravdou.

EQV síce je o 500 kilogramov ťažšie než výkonovo porovnateľná naftová trieda V s prívlastkom 250 d, no napríklad nastupujúca vlajková limuzína značky – typ EQS, sa v špičkovej verzii hmotnosťou takisto dostala nad hranicu 2 500 kilogramov. Podstatné je, že model EQV 300 s prívlastkom Long svoju hmotnosť dobre maskuje. No v zákrutách s ňou treba rátať, najmä na klzkom povrchu.

Smart navigácia ponúkne alternatívy

V rámci testu sme za sedem dní na-jazdili 869 kilometrov. Všetko sa začalo v Bratislave, keď sme do inteligentnej navigácie vozidla zadávali cieľ ležiaci v srdci Liptova. Trasa mala merať približne 280 kilometrov a palubný počítač pri takmer stopercentnom nabití batérie deklaroval dojazd na úrovni 346 kilometrov.

Nové Mercedesy už majú modernejší interiér, EQV ich dobieha infotainmentom, ale aj luxusom.
Zdroj: Filip Kadlečík
Nové Mercedesy už majú modernejší interiér, EQV ich dobieha infotainmentom, ale aj luxusom.

Smart navigácia nám ponúkla viaceré alternatívy. Keby sme chceli ísť bez prestávky, vozidlo by to podľa vlastných výpočtov zvládlo a na krásny Liptov by sme dorazili s dojazdom približne 36 kilometrov, respektíve s jedenástimi percentami zostávajúcej energie v akumulátore.

Škoda Fabia 1.0 MPI Ambition.
Neprehliadnite

Škoda Fabia: Štvrtá generácia je najlepšou verziou úspešného bestselleru

Pre tých, ktorým pri dlhších trasách neprekážajú prestávky, navigácia do plánovanej trasy rovno zakomponovala nabíjanie na rýchlonabíjačke pri Budči s tým, že navrhla presný čas, ktorý by sme na nej mal stráviť, aby sme sa pod Tatrami objavili so solídnym dojazdom bez prehnaného zdržovania.

Štýlový interiér s pôsobivými detailmi

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa