Kolegovia z jeho pôvodnej brandže mu hovorili, že sa zbláznil, keď chce vymeniť oblek a bielu košeľu za špinavé „baganče“ a namiesto riešenia konkurzov a pohľadávok sa pustiť do biznisu s vajíčkami. Čech Jaroslav Novák sa však po 20 rokoch v pôvodnom zamestnaní, v ktorom dosiahol pomerne slušný úspech, cítil vyhorený. „Bola to kombinácia krízy stredného veku a toho, že som sa dvadsať rokov venoval financiám a právu vo ‚veľkom svete‘ a už som toho mal plné zuby. V rodine sme mali tradíciu vo vzťahu k pôde. Starý otec a pradedo sedliačili, takže mňa k tomu ťahalo tiež. Tak mi napadlo, že by to bol dobrý kariérny obrat,“ začína rozprávanie usmievavý podnikateľ, ktorý dnes už ani výzorom nepripomína prototyp uhladeného právnika.

Ak chcete, aby vám pivo vydržalo čo najdlhšie dobré, skladujte ho v chlade. Po štyroch mesiacoch začne cez vrchnák prenikať vzduch a ak ho držíte pri izbovej teplote, rýchlejšie sa pokazí.
Neprehliadnite

Zdražie pivo aj na Slovensku, podľa vzoru Česka? Zisťovali sme u pivovarníkov

„Dedičstvo“ po podvodníkoch

Tomu, že sa dostal práve k sliepkam, však dopomohla náhoda. Presnejšie, zaujímavá investičná príležitosť. Na základe svojich dobrých kontaktov s bankami sa okolo roku 2013 dozvedel, že majiteľov československej skupiny Begokon, ktorá vtedy vlastnila rozsiahle majetky v oboch krajinách, stíhali policajti za podvody s DPH, eurofondmi aj vo vzťahu k bankám. Tie im vypovedali úvery a začali ich majetok predávať v dražbe.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa