Ako sa snažíte zosúladiť pracovný a osobný život?

Nerozlišujem to. Snažím sa všetko robiť naplno, najlepšie, ako viem. Čas mám rozdelený primárne medzi rodinu a prácu, a to podľa aktuálnej potreby. Mám malé deti a tie plne nahradili moje koníčky.

Čo vás chráni pred vyhorením?

Napadajú mi tri veci. Po prvé – práca ma veľmi baví. Je to moje hobby a je to pre mňa príjemne strávený čas. Nemusím sa do nej nútiť a nemám z nej stres. Vďaka práci tiež veľa čítam, učím sa a profesijne rastiem. Takto vnímam prácu, nie ako nejakú zaťaž. Na mojej práci ma baví aj to, že je veľmi pestrá. Každý projekt, na ktorom pracujem, je v niečom iný. Po druhé – je pre mňa dôležité pracovať v prostredí, v ktorom sa cítim dobre. S ľuďmi, ktorí mi energiu dávajú a nie uberajú. Celkovo som veľmi selektívny v tom, s kým trávim čas. Po tretie – pred vyhorením ma chráni starostlivosť o seba samého. Snažím sa mať dostatok pohybu i spánku. Stravu len striedmu. Strážim si ju. Idem podľa hesla – v zdravom tele zdravý duch.

Ktorá rada vám v živote najviac pomohla?

Určite ich bolo viac, ale spontánne mi napadá rada mojej babky Lujzy, ktorú mi v detstve často opakovala – môžu ti zobrať všetko, čo máš, ale čo máš v hlave, ti nikdy nevezmú.

Počúvate rádiá alebo vlastnú hudbu?

Cestu do práce si spestrujem počúvaním podcastov, prípadne audiokníh. Keď som unavený, mám radšej hudbu. Obľubujem 80. roky.

Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne?

Telefón používam najmä na telefonovanie, prípadne počúvanie spomínaných

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa