„Sú kolegovia, ktorí musia tých pár sto metrov prejsť aj niekoľkokrát denne, na to sú tu kolobežky,“ vysvetľuje. Nová banka nechce mať pobočky, plánuje komunikovať výhradne cez smartfón. Cezeň sa bude dať priamo zriadiť účet. A M. Šupa sa netají ani tým, že ak sa rozbeh podarí, majú záujem ponúknuť svoje služby aj v zahraničí. Na vybudovanie svojej platformy našli riešenia na Technickej univerzite a v česko-slovenských startupoch.

Prečo ste sa rozhodli prísť na trh s novou značkou, s modelom oddeleným od matky?

Keď sme sa pozerali na stav bankovníctva na Slovensku, bolo nám jasné, že banka môže fungovať inak, ako tu je zvykom. Súčasné technológie umožňujú vytvoriť inteligentnú banku. Separátna značka je pre nás dôležitá, lebo cielime na úplne iný trh, ako je zameranie našej matky. Náš typ klienta ani nepotrebuje mať pobočku, pristupuje k banke najmä z mobilu, z neho chce obsluhovať svoje potreby.

Všetky banky sa snažia zlepšovať mobilné bankovníctvo. Čím ich chcete prekonať?

Sme presvedčení, že na prvý pohľad bude jasný rozdiel medzi nami a ostatnými. Lebo nestaviame na tom, čo chceme ponúkať, ale počúvame klienta. Všetko sme si budovali od jeho potrieb. Najprv sme si nakreslili obrazovky, ako to má vyzerať, až potom sme „skladali črevá“ a hľadali správne technológie. Naozaj je pre nás dôležité, ako človek reaguje. Aj preto sme od začiatku projektu spolupracovali s Fakultou informatiky a informačných technológií STU v inovačnom labe a skúmali, ako sa klient správa, ako a kam sa pozerá na obrazovke, na čo kliká, či sa v nej ľahko orientuje.

Kedy pripravujete spustenie?

Chceme to urobiť inak, ako je bežné. Budeme prvá banka, ktorá bude mať na Slovensku beta prevádzku. V lete spustíme web, na ktorom sa môžu prví zvedavci prihlásiť a zapísať do poradovníka. Na konci leta betu spustíme. Oficiálnu verziu by sme mali uviesť na jeseň, tá bude bohatšia ako beta. Potom príde niekoľko releasov, nové produkty a riešenia.

Celý proces otvorenia účtu bude cez mobil, bez papierov či kuriérov

Keď si predstavíme mladého človeka, ktorý má niekde účet za nula aj s kartou, a jeho banka mu tvrdí, že má úžasný mobil banking, prečo skúšať vás?

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa