Manifestácia spupnosti

Keď prišla reč na to, že niektoré veci nie sú ani po dlhých rokoch vyšetrené, premiér povedal: „Božie mlyny, bohužiaľ, melú veľmi pomaly, ale isto. Pozrite sa, ako sme dotiahli do konca nástenkový tender a ten bol v roku 2006 – 2010 počas prvej mojej vlády, keď bol problém s niektorými ministrami z bývalej SNS...“ Fakt, že sa sám zaradil k tým, čo sa pričinili o vyšetrenie nástenkového tendra, nie je len nebotyčná lož, ale aj manifestácia spupnosti.

Už v novembri 2008 boli všetky fakty tohto prípadu známe a mal ich na stole aj premiér. Bolo očividné, že pri verejnom obstarávaní došlo k machinácii, lebo zodpovední činitelia na ministerstve výstavby zorganizovali veci tak, aby v ňom uspel „správny“ uchádzač. Preto oznam o súťaži umiestnili na chodbe za zavretými dverami ministerstva a preto visel na slávnej nástenke len štyri pracovné dni.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Manipulácie mali jasný dôvod – v „súťaži“ uspeli spoločnosti, ktoré mali úzke väzby na Jána Slotu, predsedu SNS a koaličného partnera Smeru-SD. Tieto väzby boli také zjavné, že ich nevidel len ten, kto ich nechcel vidieť. Takých ľudí nebolo veľa, ale premiér patril medzi nich. Preto sa podpisoval pod vyhlásenia, že „je zavádzajúce a tendenčné tvrdenie, že členmi konzorcia sú firmy blízke vládnej koalícii“.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa