V oravskej obci Krivá vyrástla firma, ktorá potvrdzuje, že Slováci vedia byť v biznise svetoví. Zakladateľ spoločnosti MTS Juraj Habovštiak už len dohliada na chod vecí a stratégiu firmy. Jeho idea spred 25 rokov založiť na Orave podnikanie, ktoré by sa venovalo vtedy ešte takmer neexistujúcej automatizácii, prináša ovocie najmä dnes, keď firma dosahuje tržby v desiatkach miliónov eur. A stále expanduje. Juraj Habovštiak sa stal víťazom výročnej ceny TREND Manažér roka 2020. Rozhodli o tom čitatelia TRENDU, osobnosti hospodárskeho života a zástupcovia partnera ceny Havel & partners.

Ako vnímate vlaňajšok a aktuálny vývoj na trhu?

Najdôležitejšie pre nás je, že práce máme stále dosť. Sme firma, ktorá podniká v oblasti výrobných technológií. Napriek pandémii sa stále niečo vyrába a bude sa vyrábať. Len sa na to nedá pasívne spoliehať. V dôsledku pandémie došlo na trhu k výkyvom vo výrobe, nárastu niektorých nákladov a poklesom cien. Pre nás to znamená najmä vyššiu pracovnú záťaž a pre úspešné zvládnutie tohto roka musíme aj veľa obetovať.

Habovstiak Juraj, MTS Kriva
Neprehliadnite

Firma slovenského EY Podnikateľa roka napreduje. Teraz si trúfa na svet

Vlani MTS potvrdilo rast tržieb a vyvinulo softvér pre globálnych klientov.

Na Slovensku sa snažíme podporovať náš priemysel tak, aby sme boli lepší v konkurencii s inými krajinami. Preto neustále investujeme a inovujeme. Okrem uvedenia spomínaného softvéru Inxton sme otvorili nový závod v Liptovskom Mikuláši. Popri výrobných technológiách tam produkujeme moderné záložné systémy pre energetiku. V priebehu tohto leta sme otvorili aj závod v Banskej Bystrici.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa