Malá zápecnícka politika

Cez víkend si do prezidentského kresla sadla žena, ktorá svoju kariéru postavila na boji proti skládke. Slovenskí voliči poslali do europarlamentu hneď dvoch ekologicky orientovaných poslancov. Desaťtisíce ľudí sa – minimálne na Facebooku – cítia ako les a hluk okolo ochrany životného prostredia je taký veľký, že aj legitímna práca lesníkov sa stretáva s odporom verejnosti.

Ľudia chodia dobrovoľne zbierať odpadky z prírody, čistia vodné toky, svoje okolie. Do toho minister životného prostredia László Sólymos oživil ideu zálohovania plastových fliaš a plechoviek. Iste, jeho motivácia môže byť všelijaká. Možno chce zostať v pamäti ako ten dobrý zelený minister, ktorému naozaj išlo o svoj rezort. (Pri jeho predchodcovi Petrovi Žigovi sa v tomto smere dajú vyjadriť pochybnosti.)

A možno chce len s ohromným náskokom dosiahnuť, aby sme recyklovali 90 percent PET fliaš. (EÚ to bude požadovať až od roku 2029.) Tak či tak, drvivá väčšina populácie zálohovanie podporuje. Rovnako väčšina biznismenov v barometri TRENDU.

Akurát tá časť, ktorej by sa systém mal reálne dotknúť, sa

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa