Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku polícia v stredu obvinila zo zneužívania právomoci verejného činiteľa kvôli tomu, že disponoval nahrávkou odpočúvania takzvanej kauzy Gorila, no neodovzdal ju polícii.

Nahrávka rozhovoru D. Trnku a mafiána Mariana Kočnera dokonca naznačuje, že chcel s nahrávkou rozhovorov v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici obchodovať. Keď sa kauza v polovici októbra 2019 prevalila, TREND sa bližšie pozrel na to, kde D. Trnka začal, kým bol a kto sa z neho stal.

Článok vyšiel pôvodne v TRENDE č. 42/2019

Z budovy Stredného odborného učilišťa elektrotechnického v Gbeloch sa pomaly trúsia hlúčiky študentov. Téma rozhovorov je štandardná: učitelia, písomky, obed, plány na večer.

Po sivej ulici lemovanej dvojposchodovými bytovkami pieskovej farby sa pomaly presúvajú do stredu mesta, odkiaľ sa vydávajú na cestu domov. Na jednej z bytoviek sa zrazu otvorí okno. Dohrala zvučka mimoriadnej správy mestského rozhlasu, primátor zvoláva mimoriadne mestské zastupiteľstvo v súvislosti s poplatkami za odvoz odpadu.

„Dobroslav Trnka býval v tej bytovke oproti, nie v tejto,“ oznamuje staršia pani, ktorá sa práve chystá zatvoriť okno. Keď sa dozvie, že sa o neho zaujímajú novinári, na chvíľu zneistie. Napokon skloní pohľad a hovorí, že je hrozné, čo sa s ním stalo. Vraj si to nedokáže vysvetliť, lebo si ho pamätá ako nekonfliktného chlapca, respektíve mladého muža.

Dobroslav Trnka, bývalý generálny prokurátor, je dnes namočený vo viacerých vážnych kauzách. Aj na základe nahrávky, ktorú minulý týždeň zverejnil Denník N, je podozrivý z korupcie, zametania citlivých káuz, ale aj zo snahy o vydieranie šéfa Penty Jaroslava Haščáka pomocou nahrávky z kauzy Gorila.

Trnka sa namiesto ochrancu práva a spravodlivosti stal jedným zo symbolov toho, ako štátna moc, teda prokuratúra, slúžila len vyvoleným ľuďom a nie všetkým slušným a poctivým občanom.

Volali ho Dobrošek

D. Trnka pochádza z komplikovaných rodinných

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa