Unikátny kúsok pochádza z dielní exkluzívnej značky Patek Philippe, o ktorej sa v brandži špekuluje, že je na predaj. Stoosemdesiatročná firma v rukách rodiny Sternovcov je jedným z posledných nezávislých švajčiarskych výrobcov luxusných hodiniek, ktorí nepatria do širšieho zoskupenia značiek, ako napríklad Swatch alebo Richemont. Ak by sa Patek Philippe skutočne predávala, mohla by sa o ňu rozpútať poriadna bitka.

Keď bankári klebetia

Špekulácie o zmene majiteľa švajčiarskeho hodinárskeho klenotu rozdúchala nemecká privátna banka Berenberg. „Bolo zaujímavé počúvať na chodbách ženevského salónu hodiniek o tom, že Patek Philippe môže byť čoskoro na predaj,“ cituje Bloomberg z jej komentára.

Banka predpokladá, že záujem o švajčiarsku ikonu by mohol prejaviť jeden z najväčších luxusných konglomerátov, ktorý má v portfóliu pomerne skromné zastúpenie hodiniek. Dá sa len odhadovať, že by to mohol byť francúzsky dom Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) alebo Kering.

Patek Philippe reči o tom, že je na predaj, nekomentuje. Ani si z nich nerobí ťažkú hlavu, keďže podobné konštrukcie sa zvyknú objavovať pravidelne v čase konania veľtrhov hodiniek vo Švajčiarsku. Tak trochu si za to môže aj

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa