Nedávno som mal k dispozícii Marco Polo so zabudovanou kuchynkou a s najluxusnejšími doplnkami na kempovanie. Tentoraz si obytné vozidlo chce zachovať čo najviac zo svojej využiteľnosti. Marco Polo Horizon je ideálne pre ľudí, ktorí reálne plánujú využívať prepravnú kapacitu triedy V.

V prípade vozidla s dĺžkou 5 140 mm sa ním komfortne odvezie sedem pasažierov aj ich batožina. Miesto totiž nezaberá kuchynka, ktorá sa ľuďom s modelom Marco Polo často spája ako akýsi charakteristický prvok. V podstate ak na zimu demontujete markízu, laik si možno ani nevšimne, že vaša trieda V je niečím výnimočná.

Mercedes-Benz V 300 d Marco Polo Horizon
Zdroj: Filip Kadlečík

Takmer ako hotel

Testované vozidlo zahaľoval krištáľovo biely metalický lak, ktorý mu svedčal na jednotku. Obuté malo 19-palcové disky z doplnkovej AMG Line (4 258 eur) a zdobil ho aj decentný polep. Mne sa veľmi páčila odvážna zelená farba strešného stanu, ktorá celé vozidlo oživila a v kempe pútala pozornosť.

Ako trojčlennej rodine s malým dieťaťom nám priestorová ponuka modelu Marco Polo Horizon pri kempovaní maximálne vyhovovala. Manželka so synom spali na prízemí a ja som sa pobral na prvé poschodie – do strešného stanu. 

Spravili sme dobre, že sme si zobrali aj hrubú deku, ktorú sme rozprestreli na spodnú posteľ, čiastočne tvorenú sedadlami. Hoci je viac-menej rovná, jednotlivé výstupky sedadiel robia spánok menej komfortným. V ideálnom prípade by ste si na ne mali natiahnuť aspoň tenký matrac.

Mercedes-Benz Marco Polo HORIZON 4MATIC auf Basis der V-Klasse – Exterieur, bergkristallweiß metallic ;Kraftstoffverbrauch kombiniert: 6,7 l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 177 g/km

Mercedes-Benz Marco Polo HORIZON 4MATIC on V-Class base – Exterior, mountain crystal white metallic; Combined fuel consumption: 6.7 l/100 km; combined CO2 emissions: 177 g/km
Zdroj: Mercedes-Benz

V testovanom vozidle však chýbal. Naopak, v manuálne výsuvnom strešnom stane sa spalo veľmi pohodlne, lôžko má tenký matrac a pod ním dokonca pružiny. Nočným vtákom by mohla prekážať transparentná textília, ktorá ráno do stanu prepúšťa slnečné lúče. Mne však príjemný budíček vyhovoval.

Kempovali sme v čase, keď leto bolo v plnom prúde, no aj po dni s teplotou 30 °C dokáže byť v noci zima, najmä v kempe obklopenom prírodou. Vtedy som veľmi ocenil teplovzdušné nezávislé kúrenie za 2 160 eur. Pracuje takmer nehlučne a počas celej noci kabínu temperuje na želanú teplotu. Ovládať sa dá diaľkovým ovládaním a práca s ním je maximálne intuitívna. Komfort spánku je takmer porovnateľný s hotelom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa