Osvietenské kruhy našej milej krajiny sú výrazne znechutené. Ľudia neveria súčasným vládcom a niektorí si dokonca v dobrom spomínajú na ich predchodcov. Takmer všetci významní politickí aktéri sú pre občanov nedôveryhodní.

ilustracia, pravo, kolikova, paragraf, monster
Neprehliadnite

Kollár s Remišovou uzavreli mentálny pakt proti Kolíkovej absolutizmu

Pelotón mien je pritom hustý a pomerne tesný. Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár aj Veronika Remišová sebaisto smerujú k tomu, aby stratili dôveru troch štvrtín Slovákov.

Výrazne pohoršenie však vyvoláva tesný líder tohto zástupu. Nie je ním totiž nikto iný ako Robert Fico. Aj keď jeho tretia priečka vypovedá viac o zlyhaní samotných koaličníkov, potvrdzuje aj dlhodobý spoločenský trend. Politický meteorit v podobe Smeru ešte nevyhasína.

Na snímke podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO) počas rokovania 48. schôdze Národnej rady SR 9. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Grendel urobil amatérsku chybu. Začal vojnu so zlou prezidentkou

Robert Fico srší aktivitou, otváranie dôležitých chlebových tém a natáčanie humorných skečov dokázalo čiastočne rehabilitovať niekdajšieho skazeného štátnika. S výnimkou prezidentky Zuzany Čaputovej a Petra Pellegriniho tak na Slovensku nie je osoba, s ktorou by sa vedel občan aspoň čiastočne stotožniť. Ľudia jednoznačne prestávajú veriť súčasným politikom. A tak je to správne.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa